09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 29 بهمن 1396 در ساعت 19 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شیوه زندگی کردن برای هر فردی و در هر جامعه ای متفاوت است که اغلب نشانه نظرات و رفتارها آن افراد است. شیوه زندگی به مرور زمان تبدیل به سبک زندگی افراد می شود که سلایق را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. سلیقه افراد حتی در مورد تفریح، کار، آرایش مو و لباس و ... نیز کم کم همگی جزئی از سبک زندگی آنها می شوند.

گاهی با تغییر در سبک زندگی و عادت هایی که داریم می توانیم تحول عظیمی در زندگیمان به وجود آوریم که لاغری یکی از این تحولات است. در فرهنگ ما ایرانی ها استفاده از غذاهای چرب، برنج، خواب و استراحت در مدت زمان های زیاد یا مسافرت رفتن های طولانی و پر کردن معده تا آنجا که جا دارد، سالهاست ادامه دارد و برای ما سبکی از زندگی شده است که وقت آن رسیده برای رسیدن به سلامتی بیشتر و رها شدن از دردها و بیمارها و رسیدن به تناسب اندام سبک زندگیمان را با اندک توجهی تغییر دهیم.

در وهله اول بدترین عادت خود که اهمیتی برای ورزش قائل نیستید را کنار بگذارید و آن را جزئی از برنامه روزانه که باید انجام دهید، بگذارید.

برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام حتما لازم نیست رژیم سختی بگیرید یا ورزش طاقت فرسایی را انجام دهید که دوست ندارید. به یاد داشته باشید بهترین ورزشی که می توانید روزانه بدون مشکلی انجام دهید پیاده روی است که نتایج ماندگاری برای بدنتان دارد. به تغییرات کلی زیاد فکر نکنید اگر تمام تمرکزتان را بر روی تغییرات کوچک بگذارید می توانید عادت‌های سالمی را جایگزین عادت های بدتان کنید و کم کم کل زندگیتان را تغییر دهید و سبک آن را عوض کنید.

همان طور که گفته شد در ابتدا ساده ترین ورزش یعنی پیاده روی را جزو عادت های هر روز خود قرار دهید به نحوی که هر روز آن را بدون وقفه ای انجام دهید. اگر نمی توانید هر روز به باشگاه یا پیاده روی در خارج از خانه بروید بهتر است در خانه این کار را با کمک تردمیل انجام دهید. با استفاده از تردمیل می توانید هر روز با شدت های قابل قبولی پیاده روی کنید و البته چربی های اضافی را نیز بسوزانید.

برنامه های از پیش تعیین شده به مانند مربی راهنما می توانند شما را در انجام ورزشی اصولی یاری کنند و شما با استفاده اصولی از آنها راحت تر به لاغری و تناسب اندام دلخواهتان برسید.

برای رسیدن به لاغری و تغییر رویه هر روز خود بهتر است هر آنچه که می خورید را بنویسید تا با آگاهی از هر آنچه که می خورید بتوانید وزن خود را کم کنید. تحقیقات نشان داده است افرادی که هر آنچه که می خورند را می نویسند بیشتر از سایر افراد وزن کم می کنند و بر آنها مسلط هستند.

بکوشید روزانه از عمدا تحرکتان را بالا ببرید، مانند: فعالیت هایی از قبیل پارک اتومبیل دورتر از مقصد، استفاده از پله ها، انجام پیاده‌روی تند در زمان خرید یا زمان های بیکاری و ... به هر حال از هر طریقی شده تحرکتان را بالا ببرید تا بدنتان بتواند کالری بیشتری بسوزاند و زودتر لاغر شوید.

ما ایرانی ها غذایی را خوشمزه می دانیم که چرب و جا افتاده باشد. تا جایی که می توانید مصرف اینگونه مواد را کم کنید و ذائقه خود را اصلاح نمایید. غذاهای سالم در طول هفته استفاده کنید و مصرف این گونه غذاها را به هفته ای یکی دوبار محدود نمایید و تا جایی که می توانید از سبزیجات تازه در غذاهایتان استفاده کنید، مانند: هویج، بروکلی، کرفس و ...

فراموش نکنید غذا خوردنتان باید 20 دقیقه طول بکشد و تا جایی که می توانید غذا را آهسته بخورید تا متوجه فرمان سیری مغز شوید و این را بدانید همیشه سیر سفره را ترک نکنید، همین که گشنگی تان برطرف شود کافی است. از بشقاب های کوچک مانند پیش دستی استفاده کنید و در زمان غذا خوردن کار دیگری مانند تماشای تلویزیون یا کتاب و روزنامه خواندن را انجام ندهید.

به مقدار غذایی که می خورید دقت داشته باشید و اندازه های مشخص آن را رعایت کنید و اگر حتی به طور کامل سیر نشده اید به سراغ غذا نروید. از غذاهای ناسالم مانند سس مایونز، نوشابه، چیپس و ... دوری کنید و سبک جدید زندگیتان را سالم بسازید.

خوردن میان وعده علاوه بر اینکه سبب می شود احساس ضعف نکنید، باعث می شود تا خورده خوری نکرده و رژیم تان را بر هم نزنید و در زمان وعده غذای اصلی به سمت غذا حمله نکنید. لازم نیست مثل گذشته بعد از تمام شدن غذایتان سر سفره بنشینید و به خوردن وسوسه شوید، بهتر است میز غذا را ترک کرده و در جای دیگری به ادامه حرفهای تان با دیگر اعضای خانواده بپردازید.

احساس گرسنگی و گرسنگی واقعی با یکدیگر متفاوتند در هر زمان به سراغ خوردن نروید. برای دور کردن احساس گرسنگی بهتر است زمان خود را با صحبت کردن با دیگران، آب خوردن و ... بگذرانید.

تا جایی که می توانید استرس را از خود دور کنید تا بتوانید سوخت و ساز متعادلی داشته باشید. به یاد داشته باشید زمانی که استرس دارید هر چه بخورید چاق می‌‌شوید.

جالب است بدانید هورمون‌های مخصوص تولید استرس مانند کورتیزول سبب تجمع چربی در بدن می شوند و ما را بدتر چاق می کنند.

به اندازه کافی آب بنوشید، زیرا نوشیدن آب نقش مهمی در لاغری شما دارد. وجود آب کافی در بدن سوخت و ساز را افزایش می دهد و سبب سوزاندن چربی‌های بیشتر در بدن می شود. در محدود زمانی مشخصی غذا بخورید برای غذا خوردنتان نیز برنامه داشته باشید. سعی کنید دیر وقت شام نخورید، زیرا بدن در آن زمان دچار مشکل می شود و به جای استراحت باید برای هضم شدن غذا تلاش کند.

با انجام دادن این راهکارهای اصولی می توانید تا حد زیادی سبک زندگیتان را تغییر دهید و با سالم زندگی کردن هم تناسب اندام خوبی بدست آورید و هم بدن سالم و سلامتی داشته باشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()