مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

محققان به تازگی در یافتند که چاقی شکم، بدترین نوع چاقی است. زیرا بافت های چربی اطراف شکم، می تواند موجب ترشح هورمونی شود که خود این هورمون تحریک کننده و افزایش دهنده سلول های چربی است. بنابراین چاقی و بخصوص چاقی دور شکم، موجب چاقی بیشتر می شود. این هورمون نوروپیتید 7 نام دارد. که هنوز برای دانشمندان ناشناخته است. اما گمان می رود منشا آن مغز باشد. به هر حال واضح است که برای پیشگیری از چاقی بیشتر و دچار شدن به عوامل بیماری زای آن باید با این چربی ها مبارزه کنیم.

ورزش یکی از راه های مبارزه با چاقی است. اما این موضوع را باید در نظر داشته باشیم، افرادی که مبتلا به چاقی هستند، نباید در همان ابتدا با تمرینات سنگین شروع به ورزش کنند. چون وزن آن ها سبب می شود به مفاصل زانو و کمر فشار وارد بشود.

به همین علت در بین همه دستگاه های ورزشی، ما کار با دوچرخه ثابت را به این گونه افراد توصیه می کنیم. دوچرخه ثابت دوست مفاصل شما است. نیم ساعت رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت به سوزاندن کالری روزانه کمک بسیاری می کند. اگر در همین زمان، با شدت و سرعت متوسط کار کنید چیزی حدود 250 کالری از دست خواهید داد. با فعالیت شدید یا افزایش زمان تمرین، کالری سوزی بیشتر خواهد شد. رکاب زدن با دوچرخه ثابت همه ویژگی های ورزش ایروبیک را دارد. همانطور که می دانید، ایروبیک به ورزشی گفته می شود که ریتمک، تکرار شونده و در مدت طولانی انجام بشود.

ورزش با دوچرخه ثابت، یک ورزش هوازی است که به بهبود عملکرد قلبی- عروقی و تنفسی بدن کمک می کند. وقتی عملکرد قلبی – عروقی بهتر بشود، متابولیسم بدن نیز افزایش پیدا می کند؛ در نتیجه فرد ورزشکار به مرحله چربی سوزی و کاهش وزن می رسد.

دوچرخه ثابت اجازه نمی دهد به مفاصل شما استرس وارد بشود. اما عضلات قلب را تقویت می کند. با قوی شدن عضلات قلب، کار پمپاژ خون به بهترین شکل ممکن انجام می پذیرد. این دستگاه از اثرات منفی بر مفصل ران، زانوها، کمر و قوزک پا، پیشگیری می کند. تا آنجا که می توانید با این وسیله کار کنید و هیچ ترسی از ایجاد مصدومیت نداشته باشید.

رکاب زدن بر روی دوچرخه ثابت، علاوه بر بهبود گردش خون و عملکرد قلب، فشار خون و قند خون را متعادل می کند و مانع حملات قلبی و سکته قلبی می شود. این ورزش موجب می شود خون بهتر به درون رگ ها پمپاژ بشود. کلسترول بد را کاهش می دهد و کلسترول خوب افزایش می یابد. بنابراین در یک کلام ورزش با دوچرخه ثابت باعث افزایش طول عمر انسان می شود.

برای اینکه تاثیرات این وسیله ورزشی را بیشتر کنید، همیشه یکنواخت رکاب نزنید. گاهی بر روی دوچرخه ثابت خود بایستد و ایستاده رکاب بزنید؛ گاهی پدال ها را جهت معکوس به حرکت در بیاورید و سرعت خود را کم و زیاد کنید. 150 دقیقه رکاب زدن در هفته پس از چند ماه تاثیرات چشمگیری بر اندام شما خواهد گذاشت. اگر فکر می کنید، این زمان برای شما زیاد است، به تدریج زمان تمرین را زیاد کنید.

دوچرخه ثابت یکی از بهترن فعالیت های هوازی محسوب می شود؛ اما کار با الپتیکال یا همان اسکی فضایی در کنار این دستگاه با در گیر کردن ماهیچه های بیشتر نتایج بهتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. الپتکال و دوچرخه ثابت، هر دو از تمرینات کم شدتی هستند که می توانند به چربی سوزی بدن کمک کند. جالب است بدانید وقتی شما خواب هستید، بدنتان برای ادامه حیات یک مقدار کالری می سوزاند که به آن BMR بدن می گویند. رکاب زدن با دوچرخه ثابت حتی BMR بدن را هم افزایش می دهد؛ یعنی شما حتی در هنگام خواب هم کالری بیشتری می سوزانید.

9 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ورزش صبحگاهی با دوچرخه ثابت

فواید دوچرخه ثابت بیشتر است یا دوچرخه سواری در فضای باز؟

تاثیر تمرینات کاردیو بر روی دوچرخه ثابت

زانوهایی قوی با دوچرخه ثابت

درجات مقاومت دوچرخه های ثابت

اسپینینگ چیست و فواید آن کدام است؟

مزایای استفاده از دوچرخه ثابت برای زنان سالمند

فواید سریع رکاب زدن برای بیماران پارکینسونی

بهترین دوچرخه ثابت برای من کدام است؟

دوچرخه اسپینینگ به درد چه کسانی می خورد؟

آیا دوچرخه ثابت میتواند عضلات ران را برجسته کند؟

چند نکته برای تنظیم دوچرخه ثابت هنگام تمرین

لیست قیمت دوچرخه ثابت

راحت ترین دوچرخه ثابت برای تمرین

دوچرخه ثابت و لاغری ران

خواص درمانی دوچرخه ثابت

اشتباهات رایج در هنگام ورزش با دوچرخه ثابت

آشنایی با ورزش اسپینینگ

درمان واریس با اسکی فضایی و دوچرخه ثابت

با دوچرخه ثابت هم سالم باشید و هم اندام متناسب داشته باشید

ورزش اسپینینگ چگونه است؟

دوچرخه ثابت به درد چه کسانی می خورد؟

اسپینینگ چیست؟

کاهش وزن با استفاده از دوچرخه ثابت

ورزش هوازی با دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت و اثر آن بر ماهیچه های ران

حل مشکل افسردگی با استفاده از دوچرخه ثابت

با دوچرخه ثابت عضلات خود را تقویت کنید

بهترین شدت تمرین با دوچرخه ثابت

حداکثر جذب اکسیژن بر روی دوچرخه ثابت

چاقی شکمی، بدترین نوع چاقی

چرا دوچرخه ثابت ورزشی؟!

30 دقیقه در روز با دوچرخه ثابت

چند روش تمرینی با استفاده از دوچرخه ثابت

رژیم غذایی یا دوچرخه ثابت؟

مزایای دوچرخه ثابت پروتئوس

بهترین روش استفاده از دوچرخه ثابت

آیا دوچرخه ثابت باعث ساییدگی مفصل می شود؟

دوچرخه ثابت یا متحرک؟

تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری شکم

دوچرخه ثابت ایستاده انتخاب کنیم یا نشسته؟

تاثیر پدال زدن معکوس بر روی دوچرخه ثابت

کدام عضلات در کار با دوچرخه ثابت درگیرند؟

نکات قابل توجه قبل از خرید دوچرخه ثابت خانگی

فواید دوچرخه ثابت

راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

تاثیر دوچرخه ثابت در سلامتی

انواع دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت چیست؟