09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 9 ارديبهشت 1396 در ساعت 12 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب بانوان گمان می کنند در دوران قاعدگی نباید تمرینات ورزشی انجام بدهند و باید بیشتر وقت خود را صرف استراحت بکنند؛ در حالی که این باورها هیچ پایه علمی ندارد و ورزش کردن در این شرایط نه تنها برای خانم ها مضر نیست؛ بلکه بسیار مفید می باشد و به کاهش دردهای این دوره کمک می کند.

همان طور که می دانید اکثر بانوان در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی بدخلق و کمی افسرده می شوند؛ ورزش هوازی یکی از موثرترین روش های مقابله با افسردگی شناخته شده است؛ احتمالاً شما این تجربه را داشته اید که پس از انجام تمرین ورزشی مناسب بسیار سرحال و سبک شده اید؛ این حالت به دلیل ترشح هورمون های شادی بخشی که در حین ورزش ترشح می شوند، اتفاق می افتد.

انجام تمرینات ایروبیک در زمان قاعدگی به شما کمک می کند که بیشتر عرق بریزید و ضمن این که پوستتان بهتر بشود؛ سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید؛ 30 دقیقه پس از شروع این گونه تمرینات مغز هورمون اندروفین آزاد می کند؛ اندروفین مسکن طبیعی بدن است که دردها را کاهش داده و موجب نشاط و سرزندگی می شود و انرژی بدن را افزایش می دهد.

پیاده روی در واقع بهترین ورزشی است که در دوره عادت ماهانه می توان آن را انجام داد؛ این تمرین کاردیو شدت زیادی ندارد و با به حرکت درآوردن عضلات منجر می شود ضربان قلب افزایش پیدا کند و تغییرات عمیقی در احساسات به وجود می آورد.

پیاده روی در محیط بیرون بسیار لذت بخش است؛ اما اگر به دلیل نامساعد بودن آب و هوا یا آلودگی هوا نمی توانید به محیط بیرون بروید، این تمرین را در منزل به وسیله تردمیل خانگی انجام بدهید؛ بزرگترین مزیت دستگاه های ورزشی خانگی این است که ورزش را برای ما قابل دسترسی می کنند و توسط آن ها می توانیم در هر زمان که فرصت پیش آمد و آمادگی داشتیم به تمرینات ورزشی بپردازیم.در صورتی که به شدت احساس نفخ و سنگینی می کنید، می توانید در کنار پیاده روی چند دقیقه بدوید؛ البته نیازی نیست به خود بیش از حد فشار بیاورید؛ باید بدانید چه هنگام شدت تمرین را پایین بیاورید تا فشار زیادی به بدنتان وارد نشود.

دویدن در زمان قاعدگی یک تمرین فوق العاده است که باعث بهبود گردش خون شده و سوخت و ساز را افزایش می دهد؛ همچنین سطح انرژی را بالا می برد.30 دقیقه قبل از تمرینات ورزشی یک لیوان آب بنوشید و در حین ورزش هرگاه احساس تشنگی کردید آب بخورید تا دمای بدنتان متعادل باقی بماند و گردش خون به خوبی رخ بدهد.

انجام تمرین پلانک نیز در دوران قاعدگی بسیار تاثیرگذار است که با وزن بدن انجام می شود و کل بدن را به حرکت در می آورد؛ البته بهتر است این تمرین را بعد از پیاده روی در حالی که بدن هنوز گرم است انجام بدهید.

پلانک تمرین ساده ای است؛ برای انجام آن روی یک طرف بدن خود دراز بکشید و سعی کنید با تکیه دادن به مچ پا و ساعد دست بدن خو را بالا بکشید و برای لحظاتی در این حالت باقی بمانید یا روی شکم دراز بکشید و با تیکه دادن به انگشتان و ساعدتان سعی کنید بدن خود را بالا بکشید.

در صورتی که از آن دسته خانم هایی هستید که در این دوران درد زیادی را تجربه می کنند و به هیچ عنوان حاضر نیستید از منزل بیرون بزنید، در خانه تمرینات ورزشی خود را انجام بدهید؛ اگر تمام مدت روی تخت دراز بکشید هیچ کمکی به بهبود وضعیت خود نخواهید کرد و هر بار باید همین احساسات منفی و دردها را تحمل کنید.

تمرینات شکم مانند دراز و نشست نیز یک راه حل عالی برای بهتر شدن وضعیت قاعدگی است؛ شاید تصور کنید انجام تمرینات شکم در حین پریود کار بسیار دشواری است و به دردهای شما دامن می زند؛ اما کافی است چند بار این حرکت را در این شرایط امتحان کنید، آن وقت متوجه خواهید شد که دردهایتان سریع تر تسکین می یابد و حتی مدت قاعدگی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
6 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()