09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 6 فروردین 1401 در ساعت 47 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه تردمیل خانگی جزو وسایل ورزشی پرطرفدار به شمار می آید که می توان از آنها در هر شرایط و آب و هوایی استفاده کرد. به خصوص زمانی که شما روش صحیح دویدن روی این دستگاه را بدانید و آن را به کار ببندید. داشتن و استفاده از این وسیله می تواند به شما در رسیدن به تناسب اندام کمک کند و می توانید آن را از فروشگاه تردمیل کو تهیه کنید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بیشتر کوهنوردی می کنید یا اینکه محل زندگی شما صاف نیست و برای پیاده روی شیب دارد، هر کی از انواع تردمیل می تواند به عنوان یک زنگ تفریح برای استراحت پاهای شما باشد. نحوه صحیح دویدن روی دستگاه بسیار حائز اهمیت است. اگر دویدن شما روی وسیله به صورت مناسب خود انجام نشود، می تواند در دراز مدت سبب آسیب رسیدن و بروز عارضه در مفاصل ما شود.

عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چیست؟

تردمیل نیز همانند هر وسیله ورزشی دیگری مزایا و معایبی دارد. بسیاری از افراد این نکته را مد نظر قرار نمی دهند که این وسیله راه رفتن عادی را شبیه سازی می کند. در استفاده از تردمیل باید دقت کنید که ابتدا تردمیل مناسب را انتخاب کنید و به منظور جلوگیری از آسیب زانو، راه بروید و ندوید. حتما در طول تمرین از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید و قدم های کوتاه بردارید. حالت درست بدن خود را در حین تمرین حفظ کنید. به صورت کلی دویدن چه در فضای آزاد و چه بر تردمیل فشار بسیاری به شما وارد می کند و برای زانوها سخت است. بهتر است هر دو شکل دویدن را در برنامه خود داشته باشید. شما با دویدن در فضای آزاد با ناهموار بودن سطح، حرکت تکراری انجام نمی دهید؛ در صورتی که تردمیل خانگی زیر تسمه خود یک تخته چوبی نیمه شناور دارد که همراه با چند ضربه گیر باکیفیت، کار انتقال فشار و جذب نیروی وارده از پای ورزشکار را دارد. البته آسیب به زانو تا حد زیادی بستگی به مدل راه رفتن شما دارد، زیرا راه رفتن بر تردمیل به مدل های متفاوتی دیده می شود و بسیاری بر نوک انگشتان خود می دوند که در این صورت زانو نیروی بیشتری جذب می کند. کنترل سرعت نیز به عهده خود شماست و درباره درد زانو باید گفت تشخیص با پزشک است زیرا تنها یک نوع آسیب وجود ندارد.

این افراد نباید از تردمیل خانگی استفاده کنند

درست است که تردمیل وسیله ورزشی جالب و مفرحی برای تمامی اعضای خانواده است، اما باید در به کارگیری آن شرایط خود را نیز در نظر داشته باشد تا سبب رسیدن آسیب به بدن نشوید. در ادامه لیست کسانی را آورده ایم که نباید از تردمیل استفاده کنند.

• کسانی که مبتلا به آرتروز هستند، ساییدگی غضروفی یا ستون فقرات دارند.
• افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند و به اصطلاح می توان گفت شاخص توده بدنی آنها بیشتر از 30 است.
• کسانی که منیسک آنها بر اثر حادثه پاره شده است یا حتی سابقه جراحی روی آن به خصوص منیسک خارجی زانو دارند.
• افرادی که دچار آسیب دیدگی و پارگی درمان نشده در رباط صلیبی زانو هستند، نباید از تردمیل استفاده کنند.
• افرادی که سابقه جراحی برای دیسک کمر دارند یا تعویض مفصل انجام داده اند نباید به هیچ وجه از این وسیله استفاده کنند.
• سالمندانی که حفظ تعادل برایشان بسیار سخت است.
• افرادی که مچ پاهایشان دائم پیچ می خورد.
• افرادی که دچار عوارضی مانند سرگیجه، افت فشار و قند هستند.

در کل افراد سالمند، خانم های باردار و افرادی که مبتلا به درد زانو هستند، به خصوص کسانی که زانوی پرانتزی دارند و افراد مبتلا به پوکی استخوان نباید از ح استفاده کنند. پس در هنگام خرید تردمیل باید به این موارد توجه داشته باشیم.

نحوه صحیح دویدن روی تردمیل خانگی چگونه است؟

درست است که تردمیل خانگی تقلیدی از دویدن یا پیاده روی بیرون از منزل است، اما به صورت دقیق یکسان نیست. دویدن روی تردمیل خانگی یا باشگاهی تفاوت محسوسی دارد که رعایت نکات آن چندان دشوار نیست در این مقاله ما سعی داریم نحوه صحیح دویدن روی انواع تردمیل را برای شما توضیح دهیم تا شما بتوانید با اجرای این راهکارها هم فرم بدن خود را حفظ کنید و هم یادگیری خود را افزایش دهید. در استفاده از تردمیل باید نکاتی را رعایت کنید که به وسیله آن از بروز آسیب به بدن جلوگیری کنید. شما باید فیزیک بدن را درهنگام استفاده از تردمیل حفظ کنید که بدن آسیب نبیند.

نحوه قرار دادن پا

برای شروع ابتدا باید سعی کنید که متمرکز باشید. شما از تردمیل خانگی استفاده می کنید پس، جاده یا ماشینی وجود ندارد که حواس شما را پرت کند. شما باید تنها به این نکته دقت داشته باشید که نحوه صحیح دویدن روی این وسیله را پیاده کنید و بدانید با رعایت این نکات دچار کمترین آسیب می شوید. در ابتدا با سرعت کم شروع کنید. سعی کنید پای خود را صاف و مستقیم و به موازات سرخود قرار دهید. اگر این کار برای شما چالش شده است و تمایل دارید پای خود را به طرفین بگذارید، بهتر است سرعت خود را کم کرده و پاهایتان را روی تردمیل خود صاف قرار دهید.

نحوه حرکت دست ها

چنانچه تمایل دارید در حین دویدن روی تردمیل خانگی خود دست هایتان ریلکس شود و نیز انرژی بیشتری به شما بدهد دستانتان را حرکت دهید. اجازه ندهید هنگام دویدن روی دستگاه دستانتان در امتداد بدنتان باشد. سعی کنید آنها را در موازات بدن به جلو و عقب تکان دهید. حرکت دست ها انرژی بیشتری به شما برای دویدن می دهد. تکان دادن دست ها مشکلات مرتبط با کمروشکم را کاهش می دهد. با این کار شما کمتر در معرض آسیب قرار می گیرید پس دستانتان را بی حرکت رها نکنید و به آنها آرامش دهید.

شیب دستگاه ورزشی را تنظیم کنید

هنگامی که شما از تردمیل خانگی استفاده می کنید در حقیقت راه رفتن را برای خود شبیه سازی می کنید. ولی باید کاری کنید که ورزش شما شبیه ورزش در فضای آزاد باشد. با تنظیم شیب، مقاومت باد را شبیه سازی می کنید. این کار موجب تناسب اندام می شود. در هنگام استفاده از دستگاه بهتر است گاهی شیب تردمیل را افزایش دهید و با اعمال فشار بیشتر، به فعالیت خود ادامه دهید. باید حواستان باشد که شیب دستگاه را زیاد تند نکنید زیرا، شیب بیشتر از 7 درصد موجب فشار بیشتر بر مچ پا، عضلات پشت آن و کمر می شود. این باور غلطی است که شما با اعمال شیب بیشتر، عملکرد خود را افزایش دهید و خود را به چالش بکشید. توجه داشته باشید که شیب تردمیل باید بین 5 تا 6 درجه باشد، اما باید توجه داشته باشید که این روند شیب تند در چند روز متوالی نباید ادامه پیدا کند و باید در بین تمرین ها و فواصل زمانی کوتاه مدت اعمال شود.

دسته وسیله را نگه ندارید

دویدن و راه رفتن اصولی روی این دستگاه به این صورت است که نباید دستگیره ها را نگه دارید چون این کار چندین عارضه برای شما ایجاد می کند. اگر شما نتوانید کمر خود را در حالت ایستاده نگه دارید موجب ایجاد درد در ناحیه کمر، گردن و شانه می شود. درست است که نگه داشتن دستگیره ها به شما این اطمینان را می دهد که سرعت خود را زیاد کنید، اما سعی کنید قوز نکنید و کمر خود را صاف نگه دارید. این کار باعث اعمال فشار بیشتر بر پاهای شما می شود پس سعی کنید شانه های خود را به سمت عقب ببرید و دائماً وضعیت خود را در آینه چک کنید.

کلام آخر

امروزه استفاده از تردمیل خانگی یکی از ساده ترین راه ها برای ورزش روزانه در خانه است. ورزش با این دستگاه محبوب در خانه موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود، اما برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید با نحوه دویدن روی این دستگاه آشنا باشید. با انجام این نکات می توانید از ورزش و تناسب اندام خود به صورت همزمان لذت ببرید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()