09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 16 بهمن 1396 در ساعت 3 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از بهترین دستگاه های هوازی و ورزشی است که قبلا به نام های زیادی شهرت داشته است و امروزه با نام تردمیل دستگاهی نام آشنا برای تمام افراد است. این وسیله ورزشی امکان راه رفتن و دویدن در یک مکان محدود را به تمام افراد می دهد و لازم نیست نگران آب و هوا یا آلودگی آن باشید و برای رفتن به باشگاه مسافت طولانی را طی کنید. می توانید در فضای صمیمی خانه در حالی که بر امور خانه نظارت دارید و مراقب فرزندانتان نیز هستید ورزش روزانه و منظمی انجام دهید.

تردمیل موتوردار تسمه پهنی دارد که با چرخش به دور غلطک ها امکان راه رفتن و دویدن را برای ما با سرعت‌های موردنظر فراهم می کند. تردمیل ها انواع مختلفی مانند: خانگی و باشگاهی دارند که با توجه به وزن فردی که می خواهد از این دستگاه استفاده نماید، میتوان قدرت موتور تردمیل را انتخاب کرده و از امکانات آن استفاده نمود.

هستند افرادی که از مزیت های این دستگاه زیاد شنیده اند و با مشاوره تردمیلی خریداری می کنند و اما بعد از آن به علت عدم آگاهی کافی از دستگاه یا نمی توانند از تردمیل استفاده کنند یا به علت استفاده نادرست از آن به دستگاه و البته به خودشان صدمه وارد می کنند. در این مقاله می خواهیم روش استفاده صحیح از تردمیل را به شما آموزش دهیم تا شما بعد از تهیه دستگاهتان به راحتی بتوانید از آن استفاده کرده و نتایج دلخواهتان را بدست آورید و از خریدتان نیز راضی باشید.

بررسی نمایشگر

زمانی که بر روی تردمیل قرار می گیرید اولین چیزی که برای شما خودنمایی می کند، نمایشگر دستگاه است. بر روی این نمایشگر دکمه های زیادی می بینید که برای کنترل تمام برنامه ها و آبشن های تردمیل تعبیه شده اند. دکمه هایی از قبیل استارت و استاپ، دکمه های انتخاب برنامه، سرعت و شیب و در بعضی از تردمیل ها دکمه تنظیم وزن و چربی بدن.

با شناخت این دکمه ها راحت تر می توانید ورزش را شروع کنید. بعد از این کار به سراغ گیره ایمنی و امن کردن خودتان بروید.

سیستم نمایشگر دیجیتالی می تواند ضربان قلب، مسافت، کالری، سرعت و زمان را نمایش دهد و با توجه به این اطلاعات برنامه دستی مناسبی نیز برای خود طراحی کنید و البته تعداد ضربان قلبتان را نیز تحت نظر داشته باشید.

گیره ایمنی را بزنید

توقف اضطراری گاهی برای تمام ورزشکاران و از جمله شما پیش می آید. با زدن گیره ایمنی به لباس تان سبب می شوید در هر زمان که به هر دلیلی تعادلتان به هم خورد، گیره از لباس تان جدا شده و موتور تردمیل خاموش شود و دچار آسیبی نشوید. این دکمه به صورت دکمه ای بزرگ قرمز رنگ در وسط کنسول دستگاه تعبیه شده است و با جدا کردن دستی آن نیز سبب خاموشی تردمیل خواهید شد.

آرام شروع کنید

برای شروع ورزش اگر مبتدی هستید ابتدا بهتر است روی نوارهای کناری دستگاه بایستید و سرعت کم دستگاه را انتخاب کنید و زمانی که تسمه تردمیل شروع به حرکت کرد به آرامی روی آن قرار بگیرید. دکمه منوآل بر روی نمایشگر به شما کمک می کند تا برنامه دلخواهتان را از میان تمام برنامه های نصب شده بر روی تردمیل انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که در شروع تمرینتان بهتر است سرعت دستگاه بین 2 تا 3 MHP بماند و زیاد از حد آن را در مراحل نخست زیاد نکنید.

** دسته های تردمیل را در زمان راه رفتن و انجام دادن ورزش تان رها کنید، زیرا گرفتن دسته های تردمیل در سرعت های بالا باعث عدم تعادل و زمین خوردن شما می شود. سعی کنید فقط عادی راه بروید.

سرعت مناسب را پیدا کنید

سرعتی مناسب پیدا کنید. حتما چند دقیقه اول را به گرم کردن بدنتان بپردازید و با بالا رفتن میزان آمادگی بدن و عادی شدن راه رفتنتان کم کم سرعت دستگاه را بالا ببرید.

** مراحل گرم کردن، تمرین و سرد کردن بدن را به ترتیب اجرا کنید و برای آنها وقت مناسبی بگذارید.

بدوید

زمانی که به راه رفتن بر روی تردمیل عادت می کنید می توانید سرعت را کم کم زیاد کنید و نرم بدوید و باز سرعتتان را بعد از مدتی اضافه کنید. در اولین تمرین ها این کار را انجام ندهید و این را فراموش نکنید که اینکار نیاز به تمرین دارد.

شیب تردمیل را بیشتر کنید

بعد از اینکه مدت زمانی از تمرین گذشت می توانید برای بالاتر بردن شدت تمرین بدون اینکه سرعت را زیاد کنید، شیب دستگاه را افزایش دهید. در این زمان هم تاکید می کنیم دسته های تردمیل را نگیرید، زیرا با این کار بدن بیش از اندازه به جلو یا عقب متمایل می شود.

بعد از اتمام تمریناتتان نگه داشتن تردمیل نیز روش مشخصی دارد که باید آن را رعایت کنید و به یاد داشته باشید هرگز به یکباره تردمیل را نگه ندارید، مگر در مواقع ضروری.

نگه داشتن تردمیل

سرعت دستگاه را در چند دقیقه پایانی تمریناتتان کم کنید که این کار از طریق دکمه های روی کنسول یا دکمه هایی که بر روی دسته ها تعبیه شده اند به آسانی امکان پذیر است و به آرامی راه بروید تا در اصطلاح بدنتان سرد شده تا جایی که نوار تسمه دستگاه متوقف شود.

این نکات را به یاد بسپارید:

** فكر نکنید به دلیل اینکه تردميل گوشه اتاق قرار دارد مي‌توانید هر زمان که اراده کنید روي آن بروید و ورزش تان را شروع کنید. قبل از اینکه هر ورزشی را شروع کنید حتی زمانی که می خواهید بر روی تردمیل راه بروید و تمرین داشته باشید، بدن را حسابي گرم و آماده كنيد.

** این تصور که تمرینات خسته کننده تر و سنگین تر جواب بسیار خوبی برای لاغر شدن ماست کاملا اشتباه است و این خستگي ناشي از ورزش باید طي مدت 8 تا 12 ساعت برطرف شود و اگر این حالت ادامه داشت مشخص مي‌شود شدت ورزش شما درست و مناسب نبوده است و اگر این رویه را ادامه دهید به بدنتان آسیب وارد خواهید کرد.

**در زمان انجام دادن ورزش تست تنفس از خود بگیرید و آن را فراموش نکنید. محدوده ضربان قلب خود را رعایت کنید و نگذارید با دویدن های طولانی بیش از حد مجاز برود که نتوانید صحبت کنید. نفس کشیدن به صورت عمیق هم در زمان ورزش برای بدن مفید است و به تعداد ضربان قلبتان کمک زیادی می کند.

** پوشیدن کفش مناسب زمانی که می خواهید بر روی تردمیل بدوید را فراموش نکنید تا به کمر و پاهایتان نیز فشار کمتری وارد شود و از آسیب دیدن به آنها جلوگیری کنید.

همه افراد می توانند در هر شرایط و حتی در هر سن و سالی که هستند پياده‌روي كنند و به همین دلیل است که همه نیز می توانند از تردميل استفاده كنند، البته اگر از دستگاه درست و اصولی استفاده نمایند. به طور مثال حتی اگر فردی تعادل خوبی ندارد هم بهتر است در زمان انجام دادن پیاده روی از دسته های تردمیل نیز استفاده کند و با سرعت کمی بر روی دستگاه راه برود تا بدن او نیز بدون فعالیت نماند و همه بتوانند برا یسالم نگه داشتن بدنشان ورزشی روزانه خوبی انجام دهند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()