09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 9 ارديبهشت 1396 در ساعت 15 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این روزها به دلیل مشغله زیاد کاری و نا مناسب بودن آب و هوا اغلب مردم مایل نیستند صبح ها یا شب به پارک بروند و بدوند. در حالیکه دویدن و ورزش یکی از ملزومات زندگی ماشینی امروز است. به همین خاطر مخترعین دستگاه هایی را اختراع کردند، که افراد با استفاده از این دستگاه ها می توانند بدون اینکه از منزل خارج بشوند، بدوند و ورزش کنند.

داشتن یک باشگاه ورزشی در منزل یک نعمت است. پرطرفدارترین وسایلی که اغلب مردم برای باشگاه خانگی خود تهیه می کنند، تردمیل و دوچرخه ثابت است.

تردمیل و دوچرخه ثابت در کنار هم برای انجام تمرینات هوازی و چربی سوزی تاثیر بسیاری دارند . اگر شما یک دوچرخه ثابت و یک تردمیل در منزل داشته باشید، دیگر نیازی به باشگاه ندارید .

همانطور که می دانید تردمیل یک تسمه پهن دارد که باچرخش آن تسمه کاربر می تواند بدون  پیش رفتن، در جا بدود.

اگر تردمیل بدن موتور انتخاب کنید، باید با نیروی وزن و پاهای خود تسمه را به حرکت در آورید؛ در غیر این صورت تسمه با انرژی برق به حرکت در می آید و شما فقط روی آن می دوید. تردمل های بدن موتور سبک تر و کم هزینه تر هستند. اما نوع با موتور آن از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است. در این تردمیل ها قادر خواهید بود، انواع مختلف دویدن را تجربه کنید. چون سرعت و شیب دستگاه به سادگی قابل تغییر است. بسیاری از تردمیل های با موتور یا برقی یک صفحه نمایش دارند که سرعت، مسافت دویده شده، زمان، مقدار کالری از دست رفته و حتی ضربان قلب کاربر را نمایش می دهند. این اطلاعات برای ورزشکار بسیار مفید است. حتی بعضی از این تردمیل های خانگی قابلیت آن را دارند که مانند یک مربی حرفه ای  به کاربر برنامه ورزشی بدهند.

چند توصیه استفاده از تردمیل:

  • سعی کنید رو تردمیل وضعیت بدنی مناسبی داشته باشید. سر را بالا بگیرید. به رو به رو نگاه کنید و درست گام بردارید.
  • پس از چنید دقیقه وقتی تعادل خود را به دست آوردید، دسته های تردمیل را رها کنید و دستهارا به صورت آونگی به جلو و عقب ببرید. درست مثل وقتی که روی زمین می دوید.
  • در هنگام وزش شکم  خود را به داخل بدهید
  • روی تردمیل با گام های خیلی بلند یا خیلی کوتاه راه نروید. همان طوری راه بروید که برایتان راحت تر است.
  • روی دم و باز دم های خود متمرکز بشوید. گاهی نفس عمیق بکشید. اکسیژن را بینی به داخل  بدهید و با دهان به خارج کنید.

و اما در مورد دوچرخه ثابت؛ این وسیله جای کمی اشغال می کند و ارزان تر است. در حالیکه برای تقویت عضلات کمر و پا بسیار مناسب می باشد. اگر می خواهید پاهایی خوش فرم  و زیبا داشته باشید حتما به سراغ دوچرخه ثابت بروید.

 چند توصیه در مورد استفاده از دو چرخه ثابت :

  • مهم تر از همه اینکه دوچرخه تان برای وزنتان مناسب باشد و روی آن احساس راحتی کنید. سعی کنید دوچرخه ای بخرید که ارتفاع زینش قابل تنظیم باشد. پشتی صندلی دوچرخه با ید در هنگام ورزش تمام کمر شما را دربر بگیرد.
  • توجه  کنید دوچرخه تان، مگنتی برای تنظیم مقاومت داشته باشد تا بتوانید گاهی مقاومت دستگاه را تغییر بدهید. در هنگام خرید به پدال های دوچرخه ثابت دقت کنید. دو چرخه ای خوب است که پدال های آن پهن و راحت باشد. بیشتر آن ها بندی برای نگه داشتن پا بر روی پدال دارند. دوچرخه های تمام اتوماتیک صفحه نمایشگر دارند که ضربان قلب، سرعت، مسافت طی شده، زمان، کالری سوزانده شده و... را به کاربر نشان می دهد. این اطلاعات برای ورزشکار بسیار مفید است و به وسیله آن می تواند الگوهای ورزشی مناسبی برای خود طراحی کند.  
  • سعی کنید دوچرخه ثابتی انتخاب کنید که زیاد سرو صدا نداشته باشد.
  • در هنگام ورزش به یک موزیک تند گوش بدهید تا سرعت عملتان افزایش پیدا کنید.
  • دوچرخه ثابت شما باید متناسب با اندامتان باشد. به خصوص اگر اضافه وزن دارید. دوچرخه ثابتی بخرید که روی آن راحت باشید. بعضی دوچرخه ثابت ها برای سایزهای مختلف قابل تنظیم هستند. این توصیه را جدی بگیرید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()