09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 9 ارديبهشت 1396 در ساعت 38 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از بهترین ورزش هایی که می توانیم انجام دهیم و برای انجام دادنش به باشگاه رفتن احتیاجی نیست و هزینه ای هم به غیر از یک جفت کفش مناسب برای من ندارد دویدن است و من از طرفداران دویدن هستم . دویدن نه تنها برای بدن بلکه برای روحمان هم نشاط آور و خوب است و میتوان یک روز خوب را با 30 دقیقه دویدن شروع کرد .

مشخص است که همه دویدن در فضای باز را ترجیح می دهند اما در طول فصل سرما میتوان این ورزش را در منزل و یا باشگاه بر روی تردمیل انجام داد . حتما شما هم شایعات زیادی را در رابطه با دویدن بر روی تردمیل شنیده اید . دراین مقاله به بررسی این موضوع این پردازیم که دویدن بر روی تردمیل بهتر است یا در فضای آزاد و باز .

مقدار مصرف انرژی و سوزاندن کالری

باید بگم که دویدن بر روی تردمیل بسیار ساده تر از دویدن در بیرون است . تردمیل دارای تسمه میباشد که این تسمه به شما کمک می کند تا شروع به دویدن کنید و این که در حین دویدن شما را به جلو می راند و شما احساس خستگی کمتری می کنید . حال زمانی که در فضای بیرون میدوید باید پاهای خود را بدون هیچ کمکی حرکت دهید و شروع به دویدن کنید و مقاومت باد و زمینی که همیشه هموار نیست را هم در نظر بگیرید . این تغییرات شاید کوچک به نظر برسد اما در زمانی که شما قصد سوزاندن کالری دارید این تغییرات هم به شمار می آیند .

احتمال خطر و آسیب دیدن مفاصل

خیلی از افراد میگویند که آسیب دیدن پاها و مفاصل در هنگام دویدن در بیرون بیشتر است که البته صحیح هم می گویند . زمینی که بر روی آن میدوید همیشه هموار نیست ، اختلاف سطح زیاد است و سنگ فرش های خیابان هم به مفاصل شما آسیب می رسانند.

ولی در زمان دویدن بر روی تردمیل با این موانع روبرو نخواهید شد . شما چندبار در باشگاه خود دیده اید که شخصی از روی تردمیل بیافتد ؟ پاهایتان را بر روی تردمیل تنظیم کنید و همراه با چرخش تسمه دویدن را شروع کنید .

حضور در طبیعت و برقراری روابط اجتماعی

اگر بخواهیم از این زاویه به دویدن نگاه کنیم دویدن در فضای باز خیلی بهتر از دویدن بر روی تردمیل خانگی در خانه یا تردمیل باشگاهی در باشگاه ها میباشد . شما میتوانید با دویدن بر روی تردمیل از برنامه های تلویزیون لذت ببرید ، در هوای سرد بیرون نروید و یخ نزنید اما چشم انداز زیبای طبیعت را ازدست میدهید و افرادی را که در پارکها ورزش می کنند و مانند شما به فکر سلامتی خود هستند را نخواهید دید .

هر دو روش دویدن بر روی تردمیل و دویدن بر فضای باز دارای مزایا و معایبی هستند و شما خود با شناختی که از خود دارید می توانید یکی از این دو را انتخاب کنید . آنچه بیش از همه اهمیت دارد این موضوع است که شما برای خودتان و دویدن 30 دقیقه ای در روز وقت بگذارید تا به تناسب اندام برسید .

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()