09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 9 ارديبهشت 1396 در ساعت 49 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مدتهاست این سوال مطرح می شود که دویدن بر روی تردمیل بهتر و تاثیر گذارتر است یا دویدن در خیابان؟

سالهاست که از مقایسه این دو معقوله با یکدیگر نتیجه دقیق و قطعی حاصل نمی شود در واقع می توان گفت که این دو مکمل یکدیگر هستند.هر دو این نوع دویدن ها به دوندگان کمک میکنند تا با سوختن کالری و افزایش ضربان قلب به تناسب بدنی و قلبی عروقی برسند.

اما دویدن بر روی تردمیل دوندگان را از امکاناتی بهره مند می سازد که در دویدن محیط خارج از منزل وجود ندارد. در شریط مختلف جوی از جمله گرمای شدید تابستان و یا برف وسرمای زمستان که شرایط دویدن در محیط خارج سخت است یا امکان پذیر نمی باشد با استفاده از این وسیله می توانید در آب و هوای دلخواه و مطبوع خود ورزش کنید.

همچنین برای آن دسته از افرادی که در طی تمرینات ورزشی دچار مصدومیت شده اند، دویدن بر روی سطح صاف و شرایط استاندارد تردمیل فشار و آسیب را از روی مفاصل پا می کاهد و در بهبود وضعیت آنها کمک میکند.

استفاده از برنامه شبیه ساز تپه (Hill)

تردمیل دستگاهی ست که شریط مختلف جوی را شبیه سازی میکند مثلا دوندگانی که مایل به دویدن در محیط های کوستانی هستند با استفاده از برنامه شبیه ساز تپه، شیب محیط های کوهستانی را بازسازی کرده و از دویدن در آن محیط لذت میبرند.

همچنین برای شبیه سازی مقاومت باد می توان با تنظیم شیب تردمیل در حالت 1 درصد و پس از 5 دقیقه دویدن ملایم، سپس شروع به دویدن کرد. در واقع شیب 1 درصدی تردمیل شبیه سازی ست از هوای محیط خارج.

زمان پشتیبانی در تردمیل یکی دیگر از مزایای این دستگاه نسبت به دویدن در خیابان است در حقیقت این لغتی است که به معنی مدت زمانی ست که پای شما بر روی زمین می ماند تا پای دیگرتان به زمین اسابط کند که در دویدن بسیار مورد اهمیت است. از این رو شمار زیادی از ورزشکاران و دوندگان برای انجام تمرین های خود از تردمیل بهره می برند. هر چه زمان پشتیبانی کوتاهتر باشد، یعنی شما بهتر موقعیت بدن خود را فهمیده اید و در نتیجه سبب می شود تا حالت مناسب برای دویدن به بدن شما داده شود ، پس از مدتی دویدن با تردمیل حالت دستگاه و تسمه روان آن سبب می شود تا بدن شما در هنگام دویدن فرم مناسبی داشته باشد.

بعضی از افراد به دلیل اینکه مایل به تمرین در یک محیط تکراری نیستند،علاقه بیشتری به دویدن و ورزش در محیط طبیعی و خارج از منزل دارند.اما برخی دیگر به دویدن از زاویه دیگری نگاه می کنند و چون در هنگام ورزش با تردمیل تمرکز بیشتری دارند و میزان تغییرات و پیشرفت با استفاده از مانیتور موجود در تردمیل قابل مشاهده است از دویدن بر روی تردمیل لذت بشتری می برند.پس علاقه به ورزش در محیط های مختلف بستگی به شخصیت فرد و دیدگاه او نیز دارد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()