مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

دوچرخه اسپینینگ نوعی دوچرخه ثابت است که دوچرخه سواری به صورت حرفه ای را شبیه سازی می کند؛ این دوچرخه در همه باشگاه های ورزشی به چشم می خورد و حتی بعضی از باشگاه ها سالن های اسپینینگ دارند؛ اما این نوع دوچرخه ثابت در منزل نیز قابل استفاده است.

کسانی که در کلاس های اسپینینگ شرکت می کنند ظرف مدت چند هفته تغییرات قابل ملاحظه ای در بدن خود مشاهده خواهند کرد؛ تمرین با این دستگاه باعث می شود اندام تحتانی مانند همسترینگ، عضلات ران، عضلات سرینی، عضلات ساق پا و حتی عضلات شکم ساخته بشوند و فرم بگیرند.

اسپینینگ یک دستگاه هوازی است؛ تمرین با این دستگاه ضربان قلب را بالا برده و باعث می شود اکسیژن بیشتری به بافت های سراسر بدن برسد؛ در نتیجه سوخت و ساز افزایش پیدا می کند و چربی سوزی رخ می دهد.این دستگاه برای کسانی که به دنبال کاهش وزن و تناسب اندام هستند بسیار مفید می باشد؛ مخصوصاً برای کسانی که قصد دارند بیشتر بر روی پایین تنه و عضلات شکم کار کنند. بر روی اسپینینگ می توان به صورت ایستاده رکاب زد؛ بدین ترتیب کارآیی تمرین بیشتر می شود.

مقاومت این دستگاه هوازی قابل تنظیم است، به همین علت با آن می توان در سطوح مختلف تمرین انجام داد. شدت تمرین به برنامه انتخابی بستگی دارد. ترکیب ورزش اسپینینگ با دویدن و پیاده روی، تمرینات بسیار موثری را به وجود می آورد؛ البته کسانی که به دلیل داشتن وزن زیاد، آسیب دیدگی در ناحیه کمر و زانو، برخی از مشکلات قلبی- عروقی و... قادر به دویدن نیستند، می توانند به وسیله اسپینینگ ورزش کنند.

در هنگام تمرین با این دستگاه به موسیقی پرضرب و پرانرژی گوش بدهید و سعی کنید حرکت رکاب زدن را با ریتم موسیقی هماهنگ کنید؛ بدین ترتیب سرعت افزایش پیدا کرده و می توانید مدت بیشتری به تمرین ادامه بدهید؛ انتخاب موسیقی مورد نظر به سلایق شخصی بستگی دارد؛ می بایست موزیکی انتخاب کنید که در شما برانگیختگی ایجاد کند.

در کلاس های اسپینینگ مربی رهبر گروه است و به ورزشکاران می گوید چه کارهایی انجام بدهند؛ کسانی که در منزل با این دستگاه هوازی تمرین انجام می دهند باید برنامه خود را داشته باشند؛ بهترین روش برای ورزش با اسپینینگ استفاده از تمرینات تناوبی است؛ بدین صورت که 1 الی 2 دقیقه با نهایت سرعت و توان خود رکاب بزنید و بعد با آهسته رکاب زدن استراحت فعال داشته باشید و همین چرخه را تا پایان مدت تمرین ادامه بدهید.

در مدت تمرین هرگاه احساس تشنگی کردید جرعه جرعه آب بنوشید؛ این کار دمای بدن را متعادل نگه داشته و باعث می شود کالری بیشتری از دست بدهید و چربی سوزی افزایش پیدا می کند. در زمان تمرین با اسپینینگ ضربان قلب می بایست به حدود 75 درصد حداکثر ظرفیت خود برسد.تمرین با این دستگاه را بیش از 20 دقیقه ادامه بدهید تا بدن وارد مرحله چربی سوزی بشود؛ کسانی که قصد عضله سازی دارند، می بایست مقاومت دستگاه را بالا ببرند.

در هنگام انجام تمرینات هوازی قلب و شش ها فعال می شوند و عملکرد آن ها ارتقا می یابد. یکی از مزایای ورزش اسپینینگ عدم تحمل وزن بدن است؛ در ورزش هایی مانند دویدن بدن ناچار است وزن خود را تحمل کند که البته این برای افراد سالم بسیار خوب است؛ چون تحمل وزن بدن تراکم استخوان ها را افزایش داده و آن ها را مستحکم می کند؛ کسانی که در حین ورزش وزن بدن خود را تحمل می کنند دارای عضلات قدرتمندی هستند؛ اما گاهی فرد به دلیل آسیب دیدگی نباید به ستون فقرات و مفصل زانو فشار بیارود؛ در این صورت اسپینینگ یک انتخاب صحیح است.

5 / 10
از 2 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ورزش صبحگاهی با دوچرخه ثابت

فواید دوچرخه ثابت بیشتر است یا دوچرخه سواری در فضای باز؟

تاثیر تمرینات کاردیو بر روی دوچرخه ثابت

زانوهایی قوی با دوچرخه ثابت

درجات مقاومت دوچرخه های ثابت

اسپینینگ چیست و فواید آن کدام است؟

مزایای استفاده از دوچرخه ثابت برای زنان سالمند

فواید سریع رکاب زدن برای بیماران پارکینسونی

بهترین دوچرخه ثابت برای من کدام است؟

دوچرخه اسپینینگ به درد چه کسانی می خورد؟

آیا دوچرخه ثابت میتواند عضلات ران را برجسته کند؟

چند نکته برای تنظیم دوچرخه ثابت هنگام تمرین

لیست قیمت دوچرخه ثابت

راحت ترین دوچرخه ثابت برای تمرین

دوچرخه ثابت و لاغری ران

خواص درمانی دوچرخه ثابت

اشتباهات رایج در هنگام ورزش با دوچرخه ثابت

آشنایی با ورزش اسپینینگ

درمان واریس با اسکی فضایی و دوچرخه ثابت

با دوچرخه ثابت هم سالم باشید و هم اندام متناسب داشته باشید

ورزش اسپینینگ چگونه است؟

دوچرخه ثابت به درد چه کسانی می خورد؟

اسپینینگ چیست؟

کاهش وزن با استفاده از دوچرخه ثابت

ورزش هوازی با دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت و اثر آن بر ماهیچه های ران

حل مشکل افسردگی با استفاده از دوچرخه ثابت

با دوچرخه ثابت عضلات خود را تقویت کنید

بهترین شدت تمرین با دوچرخه ثابت

حداکثر جذب اکسیژن بر روی دوچرخه ثابت

چاقی شکمی، بدترین نوع چاقی

چرا دوچرخه ثابت ورزشی؟!

30 دقیقه در روز با دوچرخه ثابت

چند روش تمرینی با استفاده از دوچرخه ثابت

رژیم غذایی یا دوچرخه ثابت؟

مزایای دوچرخه ثابت پروتئوس

بهترین روش استفاده از دوچرخه ثابت

آیا دوچرخه ثابت باعث ساییدگی مفصل می شود؟

دوچرخه ثابت یا متحرک؟

تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری شکم

دوچرخه ثابت ایستاده انتخاب کنیم یا نشسته؟

تاثیر پدال زدن معکوس بر روی دوچرخه ثابت

کدام عضلات در کار با دوچرخه ثابت درگیرند؟

نکات قابل توجه قبل از خرید دوچرخه ثابت خانگی

فواید دوچرخه ثابت

راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

تاثیر دوچرخه ثابت در سلامتی

انواع دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت چیست؟