09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 9 ارديبهشت 1396 در ساعت 5 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هنگام تمرینات هوازی که در مدت نسبتاً طولانی انجام می شود، باید برای متعادل کردن دمای بدن و جبران آب از دست رفته مایعات بنوشیم؛ نوع نوشیدنی به سطح تمرین و زمان آن بستگی دارد. کسانی که بیش از یک ساعت به تمرینات ورزشی ادامه می دهند در حین تمرین به کربوهیدرات و قند ساده نیاز پیدا می کنند؛ اما نباید این مواد را به صورت جامد وارد بدن بکنند؛ بلکه می بایست با نوشیدن مایعاتی که دارای این مواد هستند، انرژی خود را تامین کنند.

در حین ورزش حرارت بدن بالا می رود و به دلیل تعرق زیاد بدن آب از دست داده و خون غلیظ می شود؛ غلظت خون به نفع فرد نیست؛ چون در زمان فعالیت بافت ها به اکسیژن تازه نیاز دارند و این اکسیژن تازه از طریق خون به آن ها می رسد؛ در واقع خون کار حمل و نقل اکسیژن را بر عهده دارد.در صورتی که ورزشکار با تعرق 2 درصد از وزن خود را از دست بدهد، کارآیی بدن تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. کم آبی فرد را زودتر خسته می کند و ممکن است با بی حالی و حالت تهوع مواجه بشویم. در واقع کمبود آب مانند گرمازدگی است و عوارض شبیه به آن را دارد.

ما در حین ورزش به این دلیل عرق می ریزیم که به خاطر فعالیت زیاد سوخت و ساز برای تامین انرژی بیشتر می شود و درجه حرارت بدن بالا می رود؛ در این زمان مقداری آب از سطح پوست به بیرون فرستاده می شود تا بدن خیس بشود و از این طریق دمای بدن متعادل گردد؛ چون اگر دمای بدن بیش از حد بالا برود عواقب خطرناکی دارد.کسانی که برای کاهش وزن و لاغری ورزش می کنند بهتر است در حین ورزش فقط آب بنوشند؛ نوشیدن آب باعث می شود کالری سوزی در بدن آن ها بیشتر بشود.

اگر با دستگاه های هوازی همچون تردمیل ورزش می کنید حتماً یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر 20 دقیقه یک بار چند جرعه از آن بنوشید؛ چون ورزش در محیط بسته منزل و باشگاه باعث می شود تعرق بیشتری داشته باشید.در واقع آب بهترین نوشیدنی ورزشی محسوب می شود؛ زیرا به سرعت جذب شده و وارد جریان خون می گردد؛ علاوه بر این آب در دسترسی ترین نوشیدنی است؛ در صورت تمایل می توانید به آب خود لیموترش و یا هر آب میوه دیگری که مایل هستید اضافه کنید.

در صورتی که مدت تمرین شما بیش از 1 ساعت است و در حین تمرینات با ضعف عمومی بدن مواجه می شوید کمی قند یا شکر به آب بیفزایید تا کربوهیدرات مورد نظر تامین بشود و انرژی بیشتری به دست بیاورید. شیر شکلات نیز یک نوشیدنی فوق العاده است که در زمان ریکاوری می توانید بنوشید.تحقیقات نشان داده کسانی که شیر شکلات می نوشند عضلات بیشتری به دست می آورند و در حین تمرینات چربی بیشتری از دست می دهند؛ البته بهتر است شیر شکلات را خودتان با شیر کم چرب درست کنید و در آن شکر زیادی نریزید. شیر حاوی آب است و دارای کلسیم، سدیم و قند می باشد که به بازیابی مفاصل کمک می کند؛ همچنین انرژی زیادی به بدن می دهد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()