مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

اسپینینگ یا دوچرخه ثابت از ورزش های هوازی است که تاثیرات زیادی در سلامت جسمی و روحی افراد دارد و با جلوگیری از بروز بیماری ها به آن ها کمک می کند، زندگی سالم و مفرحی داشته باشند. ورزشهای هوازی را همه افراد در تمام سنین می توانند انجام دهند، البته برای افراد سنین بالا بهتر است از دوچرخه ثابت نشسته استفاده کنند. افرادی که از مهارت بالا برخوردارند و به صورت حرفه ای ورزش انجام می دهند و علاوه بر استفاده از دوچرخه در محیط باز، می توانند از دوچرخه ثابت نیز استفاده نمایند.

اسپینینگ یا دوچرخه ثابت علاوه بر اینکه ورزش هوازی است، ورزش کاردیو فیتنس نیز می باشد و این ورزش تاثیرات مثبتی در سوزاندن کالری و آمادگی جسمانی در افراد خواهد داشت.

کاردیو؛ اصطلاحی است که برای سیستم گردش خون در بدن به کار برده می شود و قلب و رگ های خونی را در بر می گیرد، اما در میان مردم به تمرینات ورزشی که باعث افزایش گردش خون می شود جا افتاده است. به هر صورت تمرینی که شدت آن متوسط و مدت آن نسبتا طولانی باشد و باعث شود ضربان قلب شما به 50 الی 75 درصد افزایش پیدا کند، تمرینات کاردیو می باشد. با پیروی از این روش باعث خواهید شد، بدنتان به اکسیژن بیشتری نیاز پیدا کند، به همین دلیل ظرفیت ریه ها افزایش می یابد و قلب شروع به پمپاژ کردن بیشتر خون در بدن می کند.

در کل انجام ورزش کاردیو بر روی اسپینینگ موجب افزایش گردش خون خواهد شد و همین عمل در بدن شما که با دوچرخه ثابت تمرین می کنید، تاثیرات زیادی خواهد داشت. با انجام دادن ورزش کاردیو می توانید:

باعث تقویت عضله قلب شوید: قلب شما یک عضله خیلی مهم در بدن است که عمل انتقال خون به همه نقاط را دارد. هرچه قدر شما قلب را مانند سایر عضلات بدن تان تمرین دهید، در قوی تر شدن آن تاثیر خواهد داشت و باعث میشوید عمل پمپاژ کردن را بهتر انجام دهد.با پیروی از تمرینات کاردیو بر روی دوچرخه ثابت به خوبی می توانید، گردش خون را افزایش داده و قلب خود را تقویت نمایید تا خون و اکسیژن را به مغز و سایر سلول ها برسانید.

مغزی سالم تر داشته باشید: مغز یکی از مهمترین قسمت های بدن است، وقتی قلب شما درست کار کند و قوی باشد، قادر خواهد بود اکسیژن و خون را در سطح بالاتری به مغز و سلول های بدن انتقال دهد و به همین جهت مغز شما دیرتر پیر می شود.

همچنین از بروز سکته مغزی جلوگیری خواهد شد، زیرا علت این مشکل عدم رسیدن اکسیژن یا خون کافی به مغز می باشد که موجب اختلال در قسمتی از مغز می شود. پس شما با پیروی از تمرینات منظم ورزشی موجب جوان ماندن مغز و جلوگیری از سکته مغزی نیز خواهید شد.

شب ها خوب بخوابید: با داشتن یک برنامه تمرینی کاردیو منظم می توانید خواب خوبی داشته باشید. با انجام این عمل در عصر آن هم در سطح سبک باعث می شوید که بدن تان خسته شود و خیلی راحت به خواب شیرین فرو روید.

وزن خود را کاهش دهید و از پوکی استخوان جلوگیری کنید: با پیروی از سری تمرینات کاردیو و داشتن یک رژیم غذایی مناسب شک نکنید که پس از تداوم در این روش به کاهش وزن چشمگیری دست خواهید یافت. علاوه بر این در کنار سوزاندن کالری با استفاده از سری تمرینات قدرتی، از بیماری پوکی استخوان که اکثر خانم ها از آن رنج می برند نیز میتوانید جلوگیری کنید.

تمرینات کاردیو بر روی دوچرخه ثابت میزان گردش خون در بدن را افزایش می دهد و همین یعنی سلامتی. اگر شما از دوچرخه ثابت به هر منظوری استفاده می نمایید، سعی کنید از تمرینات کاردیو پیروی کنید تا علاوه بر اندام متناسب از سلامت قلب و عروق و مغز برخوردار شوید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ورزش صبحگاهی با دوچرخه ثابت

فواید دوچرخه ثابت بیشتر است یا دوچرخه سواری در فضای باز؟

تاثیر تمرینات کاردیو بر روی دوچرخه ثابت

زانوهایی قوی با دوچرخه ثابت

درجات مقاومت دوچرخه های ثابت

اسپینینگ چیست و فواید آن کدام است؟

مزایای استفاده از دوچرخه ثابت برای زنان سالمند

فواید سریع رکاب زدن برای بیماران پارکینسونی

بهترین دوچرخه ثابت برای من کدام است؟

دوچرخه اسپینینگ به درد چه کسانی می خورد؟

آیا دوچرخه ثابت میتواند عضلات ران را برجسته کند؟

چند نکته برای تنظیم دوچرخه ثابت هنگام تمرین

لیست قیمت دوچرخه ثابت

راحت ترین دوچرخه ثابت برای تمرین

دوچرخه ثابت و لاغری ران

خواص درمانی دوچرخه ثابت

اشتباهات رایج در هنگام ورزش با دوچرخه ثابت

آشنایی با ورزش اسپینینگ

درمان واریس با اسکی فضایی و دوچرخه ثابت

با دوچرخه ثابت هم سالم باشید و هم اندام متناسب داشته باشید

ورزش اسپینینگ چگونه است؟

دوچرخه ثابت به درد چه کسانی می خورد؟

اسپینینگ چیست؟

کاهش وزن با استفاده از دوچرخه ثابت

ورزش هوازی با دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت و اثر آن بر ماهیچه های ران

حل مشکل افسردگی با استفاده از دوچرخه ثابت

با دوچرخه ثابت عضلات خود را تقویت کنید

بهترین شدت تمرین با دوچرخه ثابت

حداکثر جذب اکسیژن بر روی دوچرخه ثابت

چاقی شکمی، بدترین نوع چاقی

چرا دوچرخه ثابت ورزشی؟!

30 دقیقه در روز با دوچرخه ثابت

چند روش تمرینی با استفاده از دوچرخه ثابت

رژیم غذایی یا دوچرخه ثابت؟

مزایای دوچرخه ثابت پروتئوس

بهترین روش استفاده از دوچرخه ثابت

آیا دوچرخه ثابت باعث ساییدگی مفصل می شود؟

دوچرخه ثابت یا متحرک؟

تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری شکم

دوچرخه ثابت ایستاده انتخاب کنیم یا نشسته؟

تاثیر پدال زدن معکوس بر روی دوچرخه ثابت

کدام عضلات در کار با دوچرخه ثابت درگیرند؟

نکات قابل توجه قبل از خرید دوچرخه ثابت خانگی

فواید دوچرخه ثابت

راهنمایی خرید دوچرخه ثابت

تاثیر دوچرخه ثابت در سلامتی

انواع دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت چیست؟