09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 14 فروردین 1397 در ساعت 56 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هستند افرادی که دوست دارند به تناسب اندام و لاغری برسند، اما نمی توانند یا اصلا نمی خواهند که به باشگاه نزدیک شان مراجعه کنند. گران بودن باشگاه ها یا نداشتن فرصتی کافی سبب می شود تنها ورزش کردن در خانه را ترجیح بدهند و یا به طور کل قید انجام دادن ورزش را بزنند.

فراموش نکنید انجام دادن ورزش برای رسیدن به تناسب اندام یا حفظ اندامی که دارید لازم و میتوان گفت ضروری است. بهتر است اگر با باشگاه رفتن مشکل دارید و نمی توانید با آن کنار بیایید به دنبال روش های دیگری برای انجام دادن ورزش باشید تا بتوانید اندامی متناسب و بدنی سلامت داشته باشید و آن را تا پایان عمر حفظ کنید.

در خانه نیز بدون داشتن هزینه های زیاد میتوان به این اهداف رسید و بدن سالم، زیبا و البته متناسبی داشت. اغلب ما در این دنیای پر از مشغله و شلوغی زمانی برای رفتن به باشگاه هر روزه باقی نمی ماند و باید به دنبال راه حل های مفید و البته راحت تر و ارزان تری در خانه بود.

همین که شما تصمیم بگیرید تمرینات ورزشی را مرتبا انجام دهید زمان و مکان اهمیت چندانی ندارد و می توانید در خانه نیز با استفاده از دستگاه های ورزشی به راحتی ورزش انجام دهید و به حضور مربی نیز احتیاج پیدا نکنید.

هزینه کردن برای خرید دستگاه های ورزشی مخصوصا هوازی یک بار هزینه می کنید برای مدت زمان طولانی که اگر اهل ورزش باشید می توانید این سرمایه گذاری را با خیالی راحت انجام دهید. با خرید دستگاه هوازی مانند: تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال و ... می توانید در هر زمانی که بدست آورید و در هر ساعت از شبانه روز ورزش روزانه خود را انجام دهید.

برای انجام دادن ورزش وسیله های کمک ورزشی ساده ای مانند: توپ پیلاتس، دمبل، طناب و ... را تهیه کنید تا بتوانید بعد از انجام ورزش هوازی با استفاده از این وسایل ها روی تمام عضلات بدن کار کنید. دستگاه های هوازی مانند تردمیل دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید با برنامه ای اصولی بدون نیاز به حضور مربی ورزش اصولی و درستی انجام دهید و کم کم با ادامه آن به نتیجه دلخواهتان برسید.

بهتر است برنامه تناسب اندام شما برای اثر بخشی بیشتر دارای 5 مرحله باشد: گرم کردن، تمرینات هوازی، تمرینات قدرتی، حرکات کششی و البته استراحت کافی.

برای گرم کردن بدن می توانید از پیاده روی آهسته بر روی تردمیل استفاده کنید یا بر روی یک دوچرخه ثابت با سرعتی کم رکاب بزنید تا به مراحل بعدی برسید. زمانی که بدنتان گرم شد می توانید از برنامه های از پیش تعیین شده دستگاه ها استفاده کنید و سرعت را بالا ببرید تا ضربان قلب شما نیز افزایش پیدا کند.

زمانی که این بخش را موفقیت پشت سر گذاشتید می توانید بخش مقاومتی یا همان تمرینات قدرتی نیز را در خانه اجرا کنید. برای انجام این حرکات استفاده از دمبل یا وزنه کوچک می تواند همراه خوب و البته مفیدی برای شما باشد.

انجام دادن حرکات کششی یا انعطاف پذیری مانند حرکات یوگا می تواند به ریکاوری عضلات کمک کند و برای بدن حکم استراحت دلچسبی را دارد و بدن را به یک حالت استراحت نزدیک می کند.

به یاد داشته باشید بدن سریع به یک رویه عادت می کند و ممکن است اگر برای مدت طولانی یک برنامه خاص را پیروی کنید دیگر نتوانید نتیجه مطلوبی که در اوایل از تمریناتتان دریافت می کردید را بگیرید.

بهتر است برای اینکه بتوانید به طور مداوم روند قابل قبول و خوبی داشته باشید در روند تمرینات تغییراتی ایجاد کنید. مثلا اگر هر روز 45 دقیقه بر روی تردمیل راه می روید برای ایجاد تغییر این مدت زمان را کاهش دهید و در عوض شدت تمرین را زیاد کنید و از ویژگی شیب که به شما احساس کوهنوردی و تپه نوردی را می دهد استفاده کنید تا بدن را با چالشی جدید روبه رو کنید و سبب کالری سوزی هر چه بیشتر آن شوید.

اگر در انجام دادن ورزش و پیاده روی مبتدی هستید بهتر است از زمان های کم برای انجام دادن ورزش استفاده کنید، مثلا: برای مدت زمان 30 دقیقه حداقل سه بار در هفته بر روی تردمیل راه بروید یا از دیگر دستگاه های هوازی استفاده کنید.

مهم نیست که چه نوع ورزشی می کنید مطمئن شوید که به آهستگی شروع می کنید و به تدریج زمان تمرین و شدت آن را افزایش دهید و فراموش نکنید که به بدن خود گوش دهید.

ممکن است اگر بخواهید در خانه تمرینات خود را انجام دهید پیش آمدن مشکلاتی از قبیل تلفن، بچه ها، غذا درست کردن و ... این اجازه را به شما ندهد که بتوانید ورزش خود را انجام دهید و این کار را فراموش کنید و به همین دلیل به شما توصیه می کنیم انجام دادن ورزش را جزو الویت های خود قرار دهید و آن را در اول صبح انجام دهید.

برنامه تمرینی خوبی برای خود تهیه کنید یا از برنامه های از پیش تعیین شده دستگاه ها استفاده کنید و برای خود چالش های هیجان انگیزی نیز در نظر بگیرید تا دچار یکنواختی و کسلی در زمان اجرای تمرینات نشوید.

لیستی از تمرینات و حتی مواد غذایی که می خورید تهیه کنید تا بتوانید فعالیت های خود را پیگیری کنید و پیشرفت خود را ببینید و برای شما انگیزه ای باشد و بتوانید کم و کاستی های خود را جبران نمایید.

برای خود هدف تعیین کنید تا بتوانید با انگیزه ورزش خود را دنبال کنید و برای رسیدن به هدفتان جایزه ای مانند: کفش ورزشی جدید، لباس تنگ تمرین نیز تعیین کنید تا بتوانید راحت تر به نتیجه برسید.

با استفاده از این راهکارها می توانید در خانه نیز به تناسب اندام دلخواهتان دست پیدا کنید و در سلامتی کامل هم به امور زندگی و فرزندانتان برسید و هم تناسب اندام خوبی داشته باشید و دچار انواع بیمارها نشوید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()