09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 9 مرداد 1396 در ساعت 5 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

تردمیل یک دستگاه باشگاهی و خانگی مناسب برای تناسب اندام و سلامت قلب و عروق است که البته مثل هر دستگاه دیگری ممکن است دچار مشکلاتی شود. در برخی از مواقع در حال استفاده از تردمیل هستیم که بوی سوختگی حس می کنیم که بسیار خطرناک بوده و به هر دلیلی که این مشکل به وجود آمده می تواند سبب آتش سوزی شود. بنابراین اولین کاری که می کنید این است که دستگاه را از برق بکشید با کارشناس مربوطه تماس بگیرید.بلند شدن بوی سوختگی از دستگاه معمولا در اثر یکی از دلایل شایع زیر رخ می دهد:

1. اصطکاک در قسمت تسمه و تخته تردمیل

معمولا تسمه تردمیل و تخته باهم در ارتباط هستند. در شرایطی که مدت زمان استفاده از ترمیل زیاد است تسمه فرسوده تر شده و اصطکاک آن با تخته تردمیل بیشتر می شود.حرارت ایجاد شده در اثر این اصطکاک موجب داغ شدن تسمه شده و کلید قطع کننده جریان برای کنترل حرارت انرژی الکتریکی را قطع می کند. قطع و وصل شدن های مداوم این کلید، فعالیت موتور را دچار اختلال کرده و موتور مجبور است انرژی الکتریکی بیشتری استفاده کند تا سرعت تسمه را کنترل کند. به موجب این امر موتور نیز داغ می شود و ممکن است نیاز باشد تسمه و موتور را تعویض کنید.

برای به تعویق افتادن این موضوع ماهی یک بار با بالا دادن لبه تسمه فضای بین تخته و تسمه را با دستمال نمدار تمیز کنید. چرا که گرد و خاک اصطکاک را افزایش می دهد. برای آگاهی از نحوه تمیز کردن و استفاده از مواد مناسب برای این کار، دفترچه راهنما را مطالعه نمائید. با روغن کاری تسمه می توان تا حدودی این مشکل را کم کرد. برای انتخاب روغن مناسب می توانید از کارشناسان تردمیل کمک بگیرید

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که تسمه در میان تردمیل قرار گرفته است و اگر از تراز خارج شود لبه تسمه با اطراف تردمیل درگیری و اصطکاک پیدا می کند و موجب فرسودگی و خرابی آن می شود.بنابراین با پیچاندن پیچ های کناری غلطک که در انتهای تردمیل قرار گرفته است، برای تراز کردن تسمه استفاده می شود.در موادی نیز کشش تسمه تردمیل سبب لغزش آن شده که کشیدگی بیش از حد از آن به غلطک و موتور آسیب می رساند.

2. اتصالی کردن موتور

این اتفاق زمانی پیش می آید که بعد از روشن شدن تردمیل، دستگاه با سرعت بالا شروع به کار می کند یا باعث پریدن فیوز می شود. اتصالی موتور،موجب اتصال کوتاه شدن برد کنترل (درایور) می شود. بنابراین سیم های متصل شده به موتور باید تست شود.سایر اتصالات را نیز چک کنید که اتصال زمینی نداشته باشند. در مواردی نیاز می شود دایور موتور یا برد آن را تعویض نمائید.توصیه می شود ماهی یکبار با جارو برقی اطراف موتور تمیز شود و البته قبل از آن تردمیل را از برق بکشید.

3. اتصالی در سیم پیچ ها و قسمت های الکترونیکی

سوختگی سیم پیچ ها معمولا ناشی از روغن کاری نا مناسب هستند چند گونه از سوختگی ها در زیر آمده است:

• سوختگی کلی که به علت مشکلات ولتاژ است و همچنین زمانی رخ می دهد که موتور به خوبی خنک کاری نمی کند. بنابراین کل سیم پیچ داغ شده و می سوزد.
• یک فاز از سیم پیچ دچار اختلال شده و در نتیجه جریان بیشتری وارد دو فاز دیگر می شود و موتور گرم می شود.
• زمانی که یک کنتاکتور مشکل پیدا کند و از دو کنتاکتور دیگر استفاده شود نصف سیم پیچ می سوزد.
• آلودگی و تغییرات ولتاژ باعث ایجاد سوختگی لکه ای می شود. در این حالت اتصال کوتاه بین سیم پیچ ها رخ می دهد.
• سیم کشی نادرست و بالارفتن بار جریان الکتریکی موجب سوختگی سیم پیچ راه انداز می شود که معمولا در سیم پیچ هایی که تک فاز هستند این اتفاق رخ می دهد.
• از کار افتادن یک فاز اولیه نیز موجب سوختگی سیم پیچ می شود.حل این مشکلات تنها توسط کارشناس مربوطه انجام می شود.

4. سوختگی لاک یا رشته سیم صفحه موتور

این مشکل که در دستگاه های ارزان قیمت در اثر اصطکاک و گرم شدن زیاد ایجاد می شود در اثر درست کار نکردن دستگاه کمپرسور و خنک کاری و افزایش بار و جریان الکتریکی آن و به طور کلی بالا و پایین شدن ولتاژ رخ می دهد. هر 1% عدم تعادلی که در ولتاژ ایجاد می شود باعث می شود پایداری جریان الکتریکی به میزان 6 تا 10 درصد تغییر کند.

ارسال نظر

حسین خالقی :
0 0
عالی بود ممنون
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
5 / 10
از 4 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()