09122648409
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 23 مرداد 1396 در ساعت 36 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمانی که شما با انجام دادن حرکات مختلف و تمرینات متفاوت بدن و مخصوصا عضلات را قوی می کنید، علاوه بر پرورش عضلاتتان می توانید راحت تر وزن کم کنید، ضربات را قوی تر بزنید و حتی سریع تر راه بروید یا حتی بدوید. برای اینکه بتوانید قدرت بدنی خود را افزایش دهید، بهتر است از تکنیک هایی که در ادامه این مقاله آورده می شود استفاده کنید تا زودتر به نتایج دلخواهتان برسید.

آماده نگه داشتن بدن

همیشه سعی کنید در هر شرایطی نیم ساعت در طی روز فعالیت داشته باشید. اگر نمی توانید به خارج از خانه بروید و ورزش انجام دهید یا حتی پیاده روی کنید، بهترین کار آن است که تردمیل یا دستگاه های هوازی دیگری مانند؛ دوچرخه ثابت ، الپتیکال و ... را برای خانه تهیه کرده و با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده که معمولا اغلب آنها دارند، فعالیتی مفید برای تقویت قوای جسمانی خود انجام دهید.

تمرینات هوازی زمانی که به صورت منظم و در اصطلاح اینتروال انجام شوند، می توانند هورمن های سخت عضلات را بشکنند و در عین حال هم عضلات را قوی کنید و هم چربی های اضافی را نیز از بین ببرید. با کمک شیب تردمیل می توانید کوه نوردی یا تپه نوردی را به راحتی شبیه سازی کرده و بعد از بالا رفتن آمادگی بدنتان تمرینات را انفجاری و ویژه کنید.

اگر تازه کار هستید به بدن فشار نیاورید

حواستان باشد در ابتدای کار از تمرینات سخت به مدت طولانی استفاده نکنید. بعضی از مربیان شاید شما را تشویق به اجرای برنامه های سنگینی کنند که از پس آنها برنیایید. بهترین کار این است که تعداد حرکات را به سادگی بشمارید و از شیوه های کنترل شده ای برای انجام این کار استفاده کنید. فراموش نکنید که باید به مرور زمان وزنه هایی که بلند می کنید را افزایش دهید تا دچار آسیب و مشکلی نشوید.

انجام تمرینات قدرتی

بعد از اینکه بدن را با کمک تمرینات هوازی گرم کردید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید انجام دادن تمرین قدرتی مانند؛ اسکات، پرس سینه، پرس شانه و ... است تا بدن شما به این روال عادت کند.

هالتر را فراموش نکنید

استفاده از تمام لوازم و دستگاه های ورزشی یک طرف و استفاده از هالتر طرف دیگر. هالتر به پادشاه لوازم جانبی ورزشی معروف شده است. اگر بدن را تمرین دهید تا آمادگی لازم را بدست آورد با کمک هالتر می توانید بدن را نیرومندتر کرده و در نهایت وزن زیادی را بلند کنید. با بلند کردن وزنه های سنگین عضلات زودتر قوی می شود و قدرت بدنی شما افزایش پیدا می کند.

نتایج و تمرینات را یادداشت کنید

تمام تمرینات و تعداد آنها را یادداشت کنید تا با مرور آنها انگیزه بگیرید و روند افزایش قدرت بدنی خود را نیز مشاهده کنید و در ضمن حواستان هم به تعداد تمرینات و ست هایی که انجام می دهید باشد.

به تکرار وزنه ها دقت کنید

در زمان انجام دادن تمرینات قدرتی به تعداد تکرار یک حرکت توجه کنید و در ابتدای شروع با تعداد بالا حرکات را انجام ندهید. تکرار 5 بار برای شروع حرکتی کافی است و کم کم با افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی می توانید به این تعداد را اضافه کرد. توجه کنید برای مدت طولانی برنامه ای را دنبال نکنید و بعد از مدت کوتاه برنامه تمرینی خود را عوض کنید.

وزنه ها را کم کم اضافه کنید

بعد از مدت زمان کوتاهی پیشرفت و افزایش قدرت متوقف می شود و شما در این زمان باید حتما به برنامه خود توجه کنید و با تغییر برنامه وزنه ها را نیز تغییر دهید. از ابتدای فعالیت و شروع برنامه خود اگر با وزنه های سنگین شروع نکنید می توانید با بالا رفتن آمادگی جسمانیتان این وزنه ها را افزایش دهید و با برنامه ای درست به هدفتان برسید.

بالا رفتن قدرت بدنی برای هر ورزشی که قصد دارید انجام دهید ضروری است و می تواند به پیشرفت شما برای رسیدن به هدفتان کمک کند. با توجه به نکاتی که در این مقاله یاد آوری شد، می توانید هم قدرت بدنیتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید و هم زودتر به اهداف مورد نظرتان برسید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک کار با تردمیل و ورزش کردن بعد از عمل لیپوماتیک فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ فروش تردمیل به سالمندان با کدام اهداف انجام می شود؟ صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی صفر تا صد برنامه لاغری با تردمیل خانگی دلایل خرید تردمیل که باید بدانید دلایل خرید تردمیل که باید بدانید استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن استفاده صحیح از تردمیل باشگاهی برای کاهش وزن ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش و کار با تردمیل بعد از جراحی زیبایی شکم فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها فروش تردمیل به مراکز درمانی و بیمارستان ها تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر تاثیر تردمیل خانگی و ورزش روی آلزایمر پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل پیش گیری از بیماری های تنفسی با خرید تردمیل برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید برنامه های پیش فرض تردمیل باشگاهی را بشناسید مزایای خرید تردمیل آبی مزایای خرید تردمیل آبی مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس مزایای تردمیل برای بیماران مبتلا به ام اس عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی عوارض استفاده بیش از حد از تردمیل خانگی چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد چک لیستی که در زمان فروش تردمیل باید چک کرد بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ بعد از عمل بینی ورزش و تردمیل باشگاهی مجاز است؟ دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! دلایلی که اجازه نمی دهد شما وزن کم کنید! چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چطور حجم معده را کاهش دهیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه در روز کالری بیشتری بسوزانیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ چگونه با ورزش و تغذیه سالم بیماری سندروم روده را درمان کنیم؟ با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید با این روش های ساده سریع و سالم وزن کم کنید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()