مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

با الپتیکال یا همان اسکی فضایی می توان تمرینات هوازی موثری را انجام داد؛ در حین ورزش با این وسیله پاها هرگز از روی پدال جدا نمی شوند، به همین علت کمترین فشار به مفصل زانو وارد می شود. اگر در هنگام تمرین دستگیره های الپتیکال را بگیرید و حرکت دست ها را به همراه وزن بدن در تمرین شرکت بدهید، کالری سوزی افزایش می یابد؛ به این ترتیب الپتیکال همه اعضای بدن کاربر را به حرکت وامی دارد و منجر به تناسب اندام می شود.

کار با اسکی فضایی پاها را زیبا و خوش فرم خواهد کرد. قبل از تمیرن با اسکی فضایی، بدن خود را گرم نمایید. برای گرم کردن، تمرین را به آهستگی شروع کنید و به مدت 3 الی 5 دقیقه به این کار ادامه بدهید. گرم کردن دمای بدن را بالا برده و احتمال آسیب دیدگی ورزشی را کاهش می دهد. تمرینات هوازی اکسیژن رسانی به بدن را چند برابر کرده و سبب می شود فرد چربی های بیشتری بسوزاند؛ ضمن اینکه ضربان قلب بالا می رود و خون بیشتری در رگ ها جریان می یابد؛ این مسئله نیز به بهبود متابولیسم کمک می کند. در واقع با تمرینات کاردیو سیستم قلبی-عروقی بهتر می شود و احتمال خطر حمله قلبی و سایر بیماری های عروقی تا حد زیادی کاهش می یابد.

این تمرینات همه عضلات از جمله عضله قلب را قوی تر کرده و باعث می شود قلب با هر پمپاژ خود خون بیشتری به بیرون بفرستد.

برای تمرکز بر روی پایین تنه، دستگیره ها را رها کرده و بگذارید، پدال ها فقط با فشار پا به حرکت در بیایند. این کار عضلات پا را بیش از پیش درگیر کرده و سبب تقویت آن ها می شود. گاهی مقاومت دستگاه را بالا ببرید تا ورزش تپه نوردی برای شما شبیه سازی بشود. در طی تمرین، وزن پا می بایست همواره بر روی سینه پا و پنجه باشد؛ هرگز با فشار بر روی پاشنه ورزش نکنید.

برای انجام تمرینات قدرتی، مقاومت اسکی فضایی را به 7 یا 8 درجه برسانید و 5 دقیقه با این مقاومت پدال بزنید. تمرینات قدرتی در کنار تمرینات استقامتی به سفت شدن عضلات و چربی سوزی بیشتر کمک می کند. مقاومت بیشتر، عضلات چهار سر ران و ساق پا را قوی می کند. شیب دستگاه نیز فاکتوری است که شدت تمرین را افزایش می دهد، 3 دقیقه با شیب 5 درجه رکاب بزنید.

اگر تصمیم دارید بر بالاتنه خود متمرکز بشوید، سعی کنید حرکت پدال ها را دستانتان کنترل کنید. دراین مرحله، پاها می بایست اندکی شل باشند و با عقب و جلو بردن دستگیره ها، حرکت پدال ها ادامه پیدا بکنند. 5 دقیقه با تمرکز بر روی دست ها و بالاتنه ادامه بدهید. این کار سبب تقویت عضلات سینه، سه سر و دو سر بازو خواهد شد.

زمانی که بر روی اسکی فضایی، از دست ها استفاده می کنید، مقاومت را بر روی 7 الی 8 درجه تنظیم کنید. البته انجام تمرینات متنوع، قدرتی و پر شدت، زمانی امکان پذیر است که از آمادگی جسمانی بالایی بر خوردار باشید. سطح تمرین به آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد و هر چه بدن ورزشکار آماده تر باشد، می تواند تمرینات شدید تری را انجام بدهد.

انجام تمرینات بیشتر ورزشی، سطح آمادگی جسمانی فرد را افزایش می دهد. برای اجرای ورزش هوازی تمرینات تناوبی بهترین روش هستند. در تمرینات اینتروال یا همان تناوبی، گاه شدت افزایش می یابد و ضربان قلب نوسان پیدا خواهد کرد. در این روش ورزشکار می تواند مدت بیشتری تمرین کند و فشار کمتری بر او وارد می شود.

با تقویت عضله قلب، کار پمپاژ خون راحت تر شده و قلب فرصت بیشتری برای استراحت پیدا می کند؛ بنابراین سالم تر می ماند. تمریناتی که توقف و استراحت ندارند، به لحاظ جسمی و روحی فشار بیشتری به ورزشکار وارد می کنند و احتمال آسیب دیدگی افزایش می یابد.

پدال زدن معکوس بر روی اسکی فضایی، عضلات پشت پا را تقویت کرده و تنوع دیگری ایجاد می کند. می توانید در اواسط تمرین 10 دقیقه با سرعت کم این کار را انجام بدهید؛ در انتها نیز 5 دقیقه برای سرد کردن بدن و بازگشت به حالت عادی وقت بگذارید. چند دقیقه آهسته رکاب بزنید و بعد به انجام حرکات کششی بپردازید. 20 دقیقه قبل از شروع تمرین هوازی یک لیوان آب بنوشید و در حین ورزش هرگاه احساس تشنگی کردید، آب بخورید، این کار دمای بدن شما را متعادل نگه داشته و به کالری سوزی بیشتر کمک می کند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

بهبود بیماری واریس با الپتیکال

شکل گیری عضلات پا با الپتیکال

ویژگی الپتیکال های تاشو

چگونه بهترین تمرین را با اسکی فضایی انجام دهیم؟

فواید الپتیکال برای دونده

الپتیکال های شیب دار

الپتیکال با بدن شما چه می کند؟

آیا الپتیکال برای کمر درد خوب است؟

بهبود سیستم قلبی-عروقی با الپتیکال

لیست قیمت اسکی فضایی

چرا ورزش با اسکی فضایی موجب بی حسی و کرختی انگشتان پا می شود؟

اسکی فضایی و چربی های ناحیه شکم

اسکی فضایی برای بدن چه کارهایی می کند؟

در مورد اسکی فضایی چه چیزی خاص است؟

معرفی تمرینات با وقفه اسکی فضایی

اسکی فضایی دستگاه آسان و موثر

اسکی فضایی تمرینی کاردیو

نحوه استفاده از اسکی فضایی

راهنمای انتخاب و خرید اسکی فضایی

پاهای قدرتمند با الپتیکال!

علت خاص بودن اسکی فضایی چیست؟

اثر الپتیکال بر ماهیچه پشت ران (همسترینگ)

اشتباهات رایج در کار با اسکی فضایی

چرا باید از الپتیکال استفاده کنیم؟!

کار یک ساعته با الپتیکال

مزایای اسکی فضایی